Sepehr

Sepehr

CONSTRUCTION AGILE MARKETING

CONSTRUCTION AGILE MARKETING

ازجمله مواردی که امروزه برای زیباسازی فضای داخلی ساختمان کاربرد فراوانی دارد، دیوارپوش سه بعدی است. دیوارپوش‌های سه ‌بعدی از تنوع طرح و رنگ بالایی برخوردارند و زیبایی فضای موردنظر را دوچندان می‌کنند. این نوع دیوارپوش برای دکوراسیون داخلی هتل‌ها، ادارات، منازل و سایر محل‌ها استفاده می‌شود و قادر است فضای چشم‌نوازی را ایجاد کند. برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های انواع دیوارپوش سه ‌بعدی با ما همراه باشید.

دیوارپوش سه ‌بعدی

این دیوارپوش‌ها به دلیل زیبایی و تنوع جنس و سایر مزایایی که دارند، در بسیاری از موارد جایگزین کاغذدیواری و رنگ شده اند. این نوع از دیوارپوش‌ همان‌طور که از نامشان پیداست دارای نقوش برجسته است که همین عامل، باعث می‌شود طرح موردنظر، طبیعی‌ و زیباتر جلوه کند.

دیوارپوش‌های سه‌ بعدی جنس‌های مختلفی مانند چرمی، چوبی، گچی، پی‌وی‌سی (pvc)، ام دی اف (mdf)، بتنی، پارچه ای و … دارند و قابل‌اجرا در اندازه های مختلف‌اند.

 

کاربرد دیوارپوش سه بعدی در فضاهای مختلف

دیوارپوش‌های سه‌بعدی مناسب برای فضای آشپزخانه علاوه بر اینکه نمای زیبایی به محل می‌دهند، قابل‌شستشو، ضدآب و مقاوم در برابر گرما و آتش سوزی‌اند. دیوارپوش‌های پی‌وی‌سی (pvc) و چرمی می توانند به واسطه ی مقاومتشان برای فضای آشپزخانه مورداستفاده قرار گیرند.

برای فضای اتاق‌خواب‌، دیوارپوش‌های سه‌بعدی از جنس‌های پی‌وی‌سی (pvc)، چوبی و چرمی کاربرد بیش‌تری دارند. این دیوارپوش‌ها به زیبایی و آرامش محل می‌افزایند و عایق خوبی برای صوت و انرژی محسوب می‌شوند.

 

معیار مهم انتخاب دیوارپوش برای اتاق کودک علاوه بر زیبایی و ترکیب رنگ مناسب، باید مقاومت دیوارپوش و قابل‌شستشو بودن آن باشد. در این راستا جنس‌های پی‌وی‌سی (pvc)، فومی و ام دی اف (mdf) کاربرد بیش‌تری دارند.

 برای سرویس‌های بهداشتی هم ضدرطوبت بودن دیوارپوش‌ها باید مورد توجه قرار گیرد. به‌عنوان‌مثال نوع دیوارپوش سه بعدی چرمی یا پی‌وی‌سی (pvc) برای این مکان‌ها مناسب خواهند بود.
 
برای سایر فضاها نیز می‌توان از انواع مختلف دیوارپوش سه بعدی استفاده کرد تا علاوه بر مزایایی که نسبت به رنگ و کاغذدیواری دارند، به جلوه‌ی محل بیفزایند. لازم به ذکر است این نوع دیوارپوش‌ها تنها برای دیوارها کاربرد ندارند بلکه گاها برخی از انواع آن‌ها برای پوشش سقف‌ها هم استفاده می‌شوند.
 

مزایای استفاده از دیوارپوش‌های سه ‌بعدی

دیوارپوش سه‌بعدی

جنس‌های مختلف دیوارپوش‌های سه‌ بعدی

هزینه‌ی طراحی و نصب این نوع دیوارپوش‌ها بسیار مناسب است. هم‌چنین چون جنس آن‌ها از گچ است در طرح‌های مختلف قابل‌اجرا هستند. مواد اولیه‌ی این مدل از دیوارپوش همیشه در دسترس است که این عامل یکی از مزیت‌های دیوارپوش های سه بعدی گچی ست. این دیوارپوش‌ها عایق صدا و حرارت نیز هستند ولی در برابر رطوبت مقاومت کمی دارند.

این نوع از دیوارپوش که سه‌بعدی ست، بسیار شکیل و زیباست و برای همه‌ی مکان‌ها قابل‌اجرا خواهد بود. دیوارپوش چرمی از جنس چرم بوده و عایق صدا و دمای محیط است. این نوع دیوارپوش در برابر حرارت و آتش‌سوزی نیز مقاوم است.

برای ساخت این دیوارپوش‌ها از چوب طبیعی استفاده می‌شود و سعی بر این است که به همان شکل طبیعی خود در محل نصب شود تا محیط الهام‌گرفته از طبیعت باشد. این دیوارپوش‌ها در برابر حرارت و آتش‌سوزی مقاومت کم‌تری دارند.

 در این نوع دیوارپوش سه بعدی از چوب درخت بامبو که دارای مقاومت زیادی است استفاده می‌شود. این نوع دیوارپوش‌ها هزینه‌ی زیادی دارند ولی محیط را با طبیعت پیوند می‌زنند.

این دیوارپوش‌ها به صورت صنعتی و در کارخانه تولید می‌شوند. بسیار پرطرفدارند چون مقاوم و کم‌هزینه‌اند و قابلیت رنگ‌آمیزی مجدد را نیز دارند.

برای افزودن به زیبایی یک مکان انتخاب این نوع دیوارپوش بسیار مناسب است. می‌توان از شیشه‌های رنگی هم برای طراحی دیوارها استفاده کرد.

جنس دیوارپوش‌ها به همین چند مورد ختم نمی‌شود و انواع دیگری مانند دیوارپوش سه بعدی فلزی، پارچه‌ای و … در بازار موجود است که هرکدام ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند.

در پایان به شما دوست عزیزی که قصد خرید و نصب دیوارپوش‌های سه‌بعدی دارید، نکاتی را یادآوری می‌کنیم:

امیدواریم با انتخاب دیوارپوش سه بعدی مناسب محیط، زیبایی را برای فضای کار و منزل خود به ارمغان بیاورید.

ازجمله مواردی که امروزه برای زیباسازی فضای داخلی ساختمان کاربرد فراوانی دارد، دیوارپوش سه بعدی است.

دیوارپوش‌های سه‌بعدی مناسب برای فضای آشپزخانه علاوه بر اینکه نمای زیبایی به محل می‌دهند، قابل‌شستشو، ضدآب و مقاوم در برابر گرما و آتش سوزی‌اند. دیوارپوش‌های پی‌وی‌سی (pvc) و چرمی می توانند به واسطه ی مقاومتشان برای فضای آشپزخانه مورداستفاده قرار گیرند.

دیوار پوش گچی، دیوارپوش چرمی، دیوار‌پوش چوبی، دیوارپوش بامبو، دیوارپوش پی‌وی‌سی (pvc)، دیوارپوش شیشه‌ای، 

دیوار پوش گچی، دیوارپوش چرمی، دیوار‌پوش چوبی، دیوارپوش بامبو، دیوارپوش پی‌وی‌سی (pvc)، دیوارپوش شیشه‌ای،