Sepehr

Sepehr

CONSTRUCTION AGILE MARKETING

CONSTRUCTION AGILE MARKETING

یکی از جذاب ترین و هیجان انگیزترین مباحثی که از سال 2021 در حوزه های فناوری و ارزهای دیجیتال مورد توجه همگان قرار گرفته است، موضوع زمین های متاورس است. در زمان های گذشته هیچ کس فکرش را نمیکرد که روزی بتوان در فضای مجازی زمین خریده و یک ساختمان در را آن ساخت.
با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، نه تنها امکان خرید زمین در متاورس ایجاد شده است، بلکه می توان در آن ساخت و ساز نیز انجام داده و حتی مراسم عروسی برگزار نمود. اما موضوع مهم تری که امروزه برای افرادی که در رابطه با متاورس اطلاعات کافی دارند حائز اهمیت است، قیمت زمین و ساختمان در متاورس بوده که سر به فلک کشیده است!
البته شما دوست عزیزی که در حال خواندن این مقاله هستید و اطلاعات مناسبی در رابطه با زمین های متاورس ندارید، لازم نیست که نگران این موضوع باشید؛ چراکه ما در ادامه به اختصار راجع به زمین های متاورس صحبت می کنیم و در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با زمین های متاورس و قیمت ساختمان در آن ارائه می دهیم. پس به شما پیشنهاد می کنیم که تا پایان این مطلب ما را همراهی بفرمایید.

متاورس چیست؟

تکنولوژی متاورس در واقع این امکان را برای شما فراهم می کند تا اموری که به صورت حقیقی در زندگی روزمره خود انجام می دهید را در یک دنیای مجازی و دیجیتال انجام دهید. به عنوان مثال شما می توانید در این فضا به رستوران بروید و حتی به عنوان یک کارمند در آن مشغول کار شوید، خریدهای لازم خود را در فروشگاه های مختلف انجام دهید و زمین یا خانه مد نظر خود را خریداری کنید.
به کمک متاورس می توان به یک دنیای دیجیتالی با ترکیب هایی نظیر واقعیت افزوده AR و واقعیت مجازی VR و ویدئو وارد شد
با این تفاسیر می توان گفت که متاورس یک دنیای شگفت انگیزی است که شما می توانید در آن زندگی کنید. لازم به ذکر است که این تکنولوژی همچنان در حال پیشرفت بوده و قطعا در آینده پیشرفت های چشمگیرتری در این زمین ها دیده خواهد شد.
گفتنی است که امروزه گوشه ای از متاورس را می توان در بازی های آنلاین مانند Roblox مشاهده کرد. البته شرکت های بزرگی نظیر فیس بوک (متا) و مایکروسافت نیز اهداف بلند پروازانه ای در این زمین ها دارند.
از مهم ترین اهداف متاورس این است که افراد را از سراسر دنیا در یک محیط دیجیتالی جمع کرده و امور تجاری را به وسیله آن انجام دهند. به عنوان یکی از اصلی ترین پلن های متاورس که نوآوری آن بر پایه NFT می باشد، PlayMining است. گفتنی است که این پروژه در آغاز خود به عنوان یک پلتفرم بازی سازی شده شناخته شده بود.
حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می توان وارد زمین های متاورس شد؟ راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه برخی از آن ها اشاره می کنیم:
 • ورود از طریق بازی (بازی هایی مانند Axie Infinity، Upland، Decentrland و غیره)
 • ورود از طریق پلتفرم های واسط (مانند Spatial و  Sandbox)
 • ورود از طریق خرید زمین
 • ورود از طریق خرید توکن های متاورسی
از معمول ترین و محبوب ترین روش ها برای ورود به دنیای متاورس، خرید زمین در آن می باشد. برای آن که بتوانید با نحوه خرید زمین در متاورس و قیمت آن آشنایی پیدا کنید، ادامه مطلب را دنبال نمایید.
متاورس چیست؟​

زمین متاورس چیست؟

این زمین ها ملک هایی هستند که شما توسط برخی پلتفرم ها می توانید آن ها را خریداری کرده و به عنوان مثال، در آن شروع به ساخت و ساز نمایید. خوانند معروف؛ «اسنوپ داگ» از اشخاصی است که در دنیای متاورس اقدام به خرید زمین نموده و فعالیت هایی مانند سرگرمی و بازی ایجاد کرده است.
بنابراین هر فردی می تواند در متاورس یک مین خریداری کرده و هر پروژه ای که مد نظر دارد، در آن پیاده سازی کند. لازم به ذکر است، از آنجایی که خریداری زمین در پلتفرم خاصی صورت می گیرد، باید توجه داشته باشید که برای اجرای پروژه های خود در این زمین ها، ممکن است با محدودیت هایی از جانب پلتفرم ها مواجه شوید.
همانطور که قبل تر اشاره کردیم، شما با خرید زمین در متاورس می توانید کسب و کاری شروع کرده و از طریق آن درآمد زایی داشته باشید؛ به عنوان مثال شما با تبدیل کردن زمین خود به یک نمایشگاه هنر در هر زمینه ای، می توانید پول خوبی به جیب بزنید. حال این ار چگونه میسر می شود؟ شما باید هر اثری را که دارید، به NFT تبدیل کرده و در معرض فروش قرار دهید.
اما در صورتی که دوست ندارید با زمین خود کسب و کاری راه اندازی کنید، می توانید آن را به عنوان یک سرمایه نگه دارید و حتی در صورتی که زمین شما گران تر شد، آن را بفروشید. با تمام این تفاسیر می توان گفت که با داشتن زمین متاورسی، بنا به سلیقه خودتان، می توانید امور مختلفی را در آن انجام دهید.

پلتفرم های موجود برای خرید زمین در متاورس

پلتفرم های متعددی برای خرید زمین در متاورس وجود دارد؛ اما ما در ادامه بهترین و مطمئن ترین پلتفرم ها را به شما معرفی می کنیم. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا همه پلتفرم ها امن و مطمئن نیستند؟ شاید این احتمال وجود داشته باشد که شما قصد داشته باشید که با خرید زمین، یک سرمایه گذاری کلان داشته و از آن به سود زیادی دست پیدا کنید.
با این وجود، ما هر پلتفرم شناخته نشده ای را به شما معرفی نمی کنیم؛ چراکه ممکن است علاوه بر عدم ایجاد سود برای شما، باعث ضرر شود، به این صورت که ممکن است پلتفرم مد نظر شما بعد ها دچار شکست شود که این امر سبب می شود تا هر چه در این چند سال رشته کرده اید، پنبه شود و سرمایه تان به باد فنا برود!
نکته دیگری که وجود دارد این است، اگر هم آن پلتفرم دچار شکست نشود، ممکن است قیمت زمین های آن کمتر از زمین های پلتفرم های مطرح تر باشد؛ در نتیجه این موضوع باعث می شود تا شما سوددهی دیرتری در سرمایه گذاری خود داشته باشید. بنابراین ما به شما پلتفرم های معروفی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم را پیشنهاد می کنیم.
پلتفرم های معروف جهت خرید زمین در متاورس شامل موارد زیر است:
 • پلتفرم آپلند
 • پلتفرم سندباکس
 • پلتفرم دیسنترالند
هر 3 پلتفرم ذکر شده دارای اعتبار بالایی بوده و شما به راحتی می توانید از طریق هر یک از آن زمین مد نظرتان را خریداری کنید. لازم به ذکر است، با وجود این که هر سه پلتفرم، معتبر و معروف هستند، اما باز هم پیشنهاد می کنیم که پیش از ورود به پلتفرم مد نظر، در رابطه با میزان رشد ملک در هر کدام، اطلاعات به دست آورید تا میزان برتری هر پلتفرم نسبت به پلتفرم دیگر مشخص شود.

نیازمندی های خرید زمین در متاورس

نکته مهمی که در خرید زمین در متاورس باید به آن توجه داشته باشید، نیازمندی های الزامی پیش از اقدام به این عمل می باشد. در ادامه برخی از این موارد را به شما معرفی کرده و مورد بررسی قرار داده ایم:
 1. انتخاب یکی از پلتفرم های ذکر شده
  نخستین و مهم ترین مورد در خرید زمین در متاورس، انتخاب بهترین پلتفرم است که اگر از 3 پلتفرم ذکر شده باشد، ایده آل تر است.
 2. دانلود و نصب کیف پول

  اگر پلتفرمی که انتخاب کرده اید دارای کیف پول دیجیتالی باشد، موظف به نصب یک کیف پول که از پلتفرم منتخب پشتیبانی می کند، هستید. به عنوان مثال پلتفرم Decentraland  دارای کیف پول های متامسک یا ربی (که جزو کیف پول های افزونه ای می باشند) است.

 3. ساخت ایمیل

  بعضی از پلتفرم ها به جای کیف پول، نیازمند ایمیل است که به وسیله آن باید حساب کاربری خود را ایجاد کنید. لازم به ذکر است که برای اینکار باید حتما یک ایمیل جدید ایجاد کنید؛ چراکه امنیت بیشتری برای شما فراهم می کند.

 4. مبلغ مد نظر را در پلتفرم یا کیف پول وارد کنید

  پس از گذراندن مراحل فوق، نوبت به آن رسیده است تا مبلغ مورد نیاز برای خرید زمین را وارد حساب خود نمایید.

نیازمندی های خرید زمین در متاورس​

مراحل خرید زمین در متاورس

 • مرحله اول: پس از انتخاب پلتفرم مورد نیاز، تمام قطعات زمین های موجود را مورد بررسی قرار داده و قیمت هرکدام را باهم مقایسه کنید
 • مرحله دوم: برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قطعه ای که قصد خریداری آن را دارید، کافی است که روی آن کلیک کنید. توجه داشته باشید که پلتفرمی دارایی که انتخاب کرده اید تنها این اجازه را به شما می دهد تا با رمز ارز مورد تایید آن، اقدام به خرید زمین نمایید.
 • مرحله سوم: مرحله بعدی، اتصال ولت دیجیتال به حساب کاربری پلتفرم است. بهترین کیف پول دیجیتالی، ولت متامسک می باشد که با تمام پلتفرم ها سازگاری دارد.
 • مرحله چهارم: توجه داشته باشید که کیف پول تان را با رمز ارزهای تایید شده و سازگار با پلتفرم منتخب، شارژ نمایید. برای این کار می توانید به صرافی های ارز دیجیتال مراجعه و از آن ها خریداری کنید و پول دیجیتال خود را با خیالی آسوده در ولت خود واریز کنید. بعد از اینکه زمین مد نظر خود را انتخاب کرده و کیف پولتان را شارژ کرده اید، تنها کاری که باید انجام دهید، زدن دکمه «خرید» است.
 •   مرحله پنجم: پس از به اتمام رسیدن فرایند خرید قطعه زمین دیجیتالی، این قطعه به عنوان NFT در ولت دیجیتالی شما نگهداری می شود.

   

قیمت زمین در متاورس

با توجه به این موضوع که خرید زمین در متاورس می تواند تا 5 هزار دلار درآمد برای هر فردی که در آن قطعه زمینی خریداری کرده است، داشته باشد، افراد زیادی روی به خرید زمین و املاک در متاورس آورده اند. همین امر سبب شده است تا هم قیمت این زمین و هم ساختمان های ساخته شده در آن افزایش یابند.
همچنین هستند افرادی که قصد دارند تا هرچه سریع تر در رابطه با قیمت این زمین ها اطلاعاتی کسب کنند که این امکان را داشته باشند تا با خرید زمین در متاورس، به سود کلانی دست پیدا کنند.
باید این موضوع را بدانید که تخمین قیمت زمین های متاورسی تا به امروز هیچ فرمول مشخصی نداشته است؛ البته که برخی از تاجران و سرمایه گذاران عظیم، در حال پیدا کردن این راه حل هستند.
از موضوعات مهمی که در خرید زمین و ساختمان در متاورس وجود دارد، نوپا بودن آن، آزمایشی بودن آن و نیز تغییرات زیاد قیمت این گونه از دارایی می باشد. شاید باور این موضوع برایتان دشوار باشد که تا چندین ماه گذشته، تنها با صرف چند صد دلار، این امکان وجود داشت چند قطعه زمین در متاورس خریداری کرد. ولی در حال حاضر جهت خرید حتی یک قطعه زین کوچک، افراد باید هزینه های گزافی پرداخت کنند.
از آنجایی که هیچ تاریخچه معاملاتی در رابطه با دارایی ها و قطعه زمین های Metaverse وجود ندارد، برای سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری یک گزینه ایده آل برای تجارت محسوب می شود. باید بدانید که زمین های متاورس سودده می باشد، اما نکته ای که باعث آزار افراد بوده این است که بنا به جدید بودن این فضا، قیمت هر دارایی یا زمین مشخص نمی باشد.
نکته دیگری پر از ریسکی که در سرمایه گذاری داخل متاورس وجود دارد این است که، در صورتی که پروژه متاورسی توسط توسعه دهندگان آن رها شود، تمام اعتبار دارایی های زمین ها و قطعات متاورسی از بین خواهد رفت.
این موضوع را می توان مهم ترین امر در تفاوت زمین های مجازی با زمین های واقعی و فیزیکی دانست؛ زیرا اگر در دنیای واقعی ملکی نابود شود، زمین آن همچنان قابل استفاده بوده و ارزشمند است اما در دنیای متاورس در صورت نابود شدن پلتفرم، تمام دارایی شما نابود می شود.
در نتیجه، بهتر است پیش از اقدام به خرید زمین در متاورس و انتخاب پلتفرم، مطالعات کاملی در رابطه با آن داشته و به هیچ وجه تمام سرمایه خود را در آن قرار ندهید.

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کرده ایم هر آنچه که در رابطه با خرید زمین در متاورس به میان است به شما خوبان شرح دهیم. در اینجا بار دیگر مطالب ذکر شده را دوره می کنیم:
 • تعریف متاورس
 • تعریف زمین های متاورس
 • بهترین پلتفرم ها برای خرید زمین در متاورس
 • الزامات خرید زمین در متاورس
 • مراحل خرید زمین در متاورس
 • قیمت زمین در متاورس
امیدواریم که این مطالب مورد توجه شما خوبان قرار گرفته باشد.