Sepehr

Sepehr

CONSTRUCTION AGILE MARKETING

CONSTRUCTION AGILE MARKETING

طراحی فاز1

طراحی فاز یک همان طور که از نامش پیدا است اولین مرحله از خدمات طراحی ساختمان پس از فاز صفر است که در آن معمار و طراح ضمن تعامل با یکدیگر، نقشه های معماری اولیه را ترسیم می کنند. این نقشه ها که شامل:

پلان طبقات، سایت پلان، اندازه گذاری، ارتفاع طبقات، مشاعات، نمای شمالی و جنوبی کدگذاری شده، نمای شمالی و جنوبی مصالح، مقطع طولی و عرضی، پلان مبلمان، پلان شیب بندی بام و… می شوند که متناسب با فضای در اختیار و درنظر گرفتن نیاز مشتری طراحی شده و به مراکز صدور پروانه جهت اخذ مجوز ساخت ارائه میگردد.

طراحی فاز2

بسیاری از مهندسان و معماران این فاز از طراحی ساختمان را مهم ترین و در عین حال حساس ترین فاز معرفی می کنند که دلیل آن مشخص شدن پارامتر های مهمی چون هزینه و زمان کلی پروژه در این فاز است. با توجه به این که در فاز1 طراحی پلان مشخص شده به تایید شهرداری رسیده است، در این فاز باید تمامی جزئیات به صورت دقیق و کامل مشخص شده و در اختیار کادر اجرایی قرار بگیرد، که این موضوع به خودی خود اهمیت فاز2 را دوچندان می کند.

همانطور که پیش تر اشاره شد فاز2 دارای جزئیات بسیار زیادی می باشد که از جمله آن ها می توان به: آکس بندی ستون‌ها، تعیین شیب بندی و پلن مربوط به بام و تعیین خط سقف، حیاط سازی، مقطع ساختمان و …. اشاره کرد. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که حتی طراحی نقشه های تاسیسات برقی و مکانیکی نیز در این مرحله انجام می شود، لذا تسلط بر این جزئیات و طراحی یک نقشه کامل و در عین حال منطبق با شرایط پروژه نیازمند دقت و تجربه بسیار بالایی می باشد

طراحی نما

یکی از تاثیرات مدرنیه در حوزه ساختمان سازی، توجه به نمای ساختمان از سوی سازندگان و پیمانکاران است. همانطور که میدانید نمای ساختمان اولین برخورد هر فرد با آن سازه است که فارق از همه امکانات و یا متریال های استفاده شده در سازه به دیدگاه فرد جهت می دهد. پس می توان ادعا کرد که هویت و کیفیت هر پروژه در نگاه اول از نمای آن به مخاطب القا می شود لذا دقت و حساسیت در این بخش تاثیر مستقیمی بر آینده آن ملک خواهد داشت. بسیاری از سازندگان و پیمانکاران نیز بر تاثیر طراحی نما بر ارزش ملک پی برده اند و معتقدند استفاده از افراد و شرکت های خبره و متخصص در حوزه طراحی نما سرمایه گذاری درستی است که بر بازدهی ساختمانشان در هنگام فروش نیز موثر خواهد بود.

خدمات طراحی ساختمان

خدمت بعدی سپهر