Sepehr

CONSTRUCTION AGILE MARKETING

تاییدیه آتش نشانی یکی از مهم ترین مدارکی است که برای دریافت پایانکار پروژه های ساختمانی باید اخذ شود. این تاییده از سوی مشاور یا ارگان مورد تایید سازمان آتش نشانی صادر و به سازنذه ارائه میشود که نمایانگر هماهنگ بودن سازه مورنظر با استاندارد های ایمنی می باشد.

ما در این مقاله قصد داریم 10 نکته مهمی که شما به عنوان یک سازنده آن ها را رعایت کنید تا تاییده آتشنشانی ساختمان خود را بدون دردسر و در حداقل زمان ممکن دریافت کنید را مرور کنیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهامی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  1. بهتر است قبل از شروع هرگونه عملیات ساختمانی، آخرین نقشه معماری مصوب و دستور العمل ایمنی و آتش نشانی را از دفاتر الکترونیک تهیه نمایید تا نقشه و پلن های خود را مطابق با آن تنظیم کنید.
  2. جهت اطمینان از درستی روند ساخت و ساز خود بهتر است از همان ابتدای کار، از شرکت های ارائه دهنده خدمات ایمنی آتش نشانی به عنوان مشاور کمک بگیرید تا در هر مرحله از کار از مغایرت های احتمالی پروژه با استاندارها آگاه شوید.
  3. نقشه های ایمنی حریق که در آن تمامی جزئیات ایمنی ساختمان در برابر حریق مانند مسیرهای خروج اضطراری، دستگاه های اطفا حریق، کپسول های آتش نشانی و …. در آن به طور دقیق مشخص شده باشند را از همان ابتدای کار تهیه و تنظیم کنید. لازم است بدانید که برای اخذ تاییدیه آتش نشانی باید این نقشه ها را در پرونده خود داشته باشید.
  4. از آنجایی که پس از پایان سقف ها و سفت کاری ممکن است تخلفات معماری غیر قابل جبرانی رخ دهد که شما را متضرر کند، پیشنهاد می شود که در این مرحله از پروژه نسبت به اخذ عدم خلافی از سازمان مذکور سریعا اقدام نمایید.
  5. درصورت نصب آسانسور، بایستی تاییدیه آتش نشانی آن را از سوی تامین کنندگان آسانسور دریافت نمایید.
  6. یک چک لیست از تجهیرات آتشنشانی موردنیاز ساختمان خود تهیه کرده و از یک تامین کننده معتبر که مورد تایید سازمان آتشنشانی نیز باشد، خریداری نمایید.
  7. لازم است بدانید که حتی پس از صدور تاییدیه اتش نشانی برای ساختمان، سازمان اتش نشانی ممکن است به صورت ناگهانی برای بررسی مجدد ساختمان به محل مراجعه کند لذا بهتر است قراردادی جهت تعمیر و نگه داری تجهیزات آتش نشانی خود و بازرسی دوره ای آن ها تنظیم کنید تا از بروز مشکلات احتمالی پیشگیری نمایید.
  8. از آن جایی که تاییده آتش نشانی هر ساختمانی با توجه به کاربری آن متفاوت است، تجهیزات خود را با توجه به کاربری سازه تهیه و تبیین کنید.
  9. توجه داسته باشید که در صورت دریافت نکردن تاییده آتش نشانی ،در هنگام بروز هرگونه آتش سوزی مسئولیت تمام و کمال آسیب های وارده به عهده شما خواهد بود. در نتیجه بهتر است قبل از تحویل پروژه در جهت اخذ این تاییدیه کوشا باشید.

هزینه دریافت تاییدیه آتش نشانی (سال 1402)

هزینه دریافت تاییدیه آتش نشانی مانند سایر هزینه های ساختمانی دارای یک قیمت مصوب است که هرساله از سوی سازمان نظام مهندسی تعیین و به سازمان ها ابلاغ می شود. با توجه به این که هر ساختمان بسته به نوع کاربری اش باید تجهیز شود، تعرفه قیمتی تاییدیه آتش نشانی آن ها نیز متفاوت خواهد بود. در نتیجه برای استعلام قیمت دریافت تاییدیه آتش نشانی باید 2 فاکتور نوع کاربری سازه و متراژ آن مشخص شوند. در ادامه یک لیست کلی از تعرفه قیمتی دریافت تاییدیه آتش نشانی تیم سپهر برای سال 1402 را خدمتتان ارائه کرده ایم:

مسکونی تا ۲۰۰۰ متر مربع : ۴۵۰۰۰۰۰۰ تومان

اداری، تجاری و درمانی تا ۲۰۰۰ متر مربع : ۵۰۰۰۰۰۰۰ تومان

مسکونی ۲۰۰۱ تا ۳۰۰۰ متر مربع : ۶۰۰۰۰۰۰۰ تومان

اداری، تجاری و درمانی ۲۰۰۱ تا ۳۰۰۰ متر مربع : ۶۵۰۰۰۰۰۰ تومان

مسکونی ۳۰۰۱ تا ۴۰۰۰ متر مربع : ۷۵۰۰۰۰۰۰ تومان

اداری، تجاری و درمانی ۳۰۰۱ تا ۴۰۰۰ متر مربع : ۸۰۰۰۰۰۰۰ تومان

 

شما می توانید برای استعلام قیمت تاییدیه آتش نشانی با مشاوران ما در تیم سپهر تماس بگیرید و ضمن دریافت قیمت، از زمان حدودی موردنیاز برای کسب این مجوز آگاه شوید.

دریافت تاییده آتش نشانی ساختمان در کوتاه ترین زمان ممکن با تیم سپهر

از آنجایی که دریافت تاییدیه آتشنشانی برای ساختمان ها ضروری است توصیه می شود که از یک شرکت اراده دهنده خدمات ساختمانی برای این کار کمک بگیرید تا ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه های خود از ایمن بودن سازه در برابر حریق اطمینان حاصل نمایید.

سپهر یکی از توانمند ترین مجموعه های ارائه دهنده خدمات ساختمانی از جمله اخذ تاییدیه آتش نشانی در تهران است که دارای بیش از 1000 پروژه موفق در این حوزه می باشد. کارشناسان سپهر به پشتوانه تجربه و دانشی که دارند همراهی مطمئن برای شما در این مسیر خواهند بود. برای استعلام قیمت و دریافت مشاوره رایگان همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *